"

+48 71 335 49 76; +48 71 335 49 77, +48 71 335 49 78

biuro@teatrkomedia.com

Paul Barz

Kolacja na cztery ręce

Premiera: 29.03.2014

Reżyseria: Paweł Okoński

Czas trwania: 90 minut

Przekład: Jacek St.Buras

Scenografia: Michał Dracz, Paweł Okoński

Współpraca scenograficzna : Barbara Skok, Tomasz Okoński

Opracowanie muzyczne: Paweł Okoński, Kamil Pawłowski

Konsultacja muzyczna: Paweł Okoński, Kamil Pawłowski

Kostiumy: Zofia de Inez

Opis spektaklu

"Kolacja na cztery ręce" Paula Barza opowiada historię hipotetycznego spotkania dwóch najwybitniejszych muzyków baroku - Jana Sebastiana Bacha i Jerzego Fryderyka Haendla.
Spotykają się na kolacji w Hotelu Turyńskim w Lipsku. Pierwszy - kantor w lipskim kościele, żyjący w nędzy geniusz, drugi - sława londyńskich teatrów, ulubieniec królów.
Obaj przekonani o słuszności swojej drogi życiowej.
Obaj genialni, choć ich muzyka różni się wswoim charakterze i przesłaniu. Nigdy w życiu naprawdę się nie spotkali, ale wiedzieli osobie wszystko.
Zazdrościli sobie wzajemnie, obaj pod koniec życia stracili wzrok. Leczył ich ówczesny wędrowny europejski okulista doktor J. Taylor.
Paradoksalnie tylko anonimowy lekarz mógł być w rzeczywistości pośrednikiem między dwoma, tracącymi kontury, światami dwóch geniuszy.
W ciemności odchodzenia towarzyszyła im tylko muzyka… To gorzka komedia o sztuce życia w wielkim świecie i o życiu w świecie wielkiej sztuki.
Haendel, Bach przy jednym stole, wykwintne jedzenie, wspaniała muzyka i tajemnicza postać Schmidta, przyjaciela, demiurga, złego ducha czy może strażnika czasu, który, nawet dla największych tego świata, jest nieubłagany.

Przyjdźcie i zobaczcie, posłuchajcie...

Obsada

Jan Sebastian Bach: Paweł Okoński

Jerzy Fryderyk Haendel: Jerzy Mularczyk

Jan Krzysztof Schmidt: Wojciech Ziembolewski

Galeria

Video